Jubiler Piątek

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Doskonale wiemy, że wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwy dla żadnego mężczyzny. Presja związana z samymi oświadczynami, a do tego dodatkowy stres wywołany obawami czy biżuteria się spodoba – nie pomagają. Dlatego też przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Czym się kierować wybierając pierścionek zaręczynowy?


Jeśli decyzja o oświadczynach zapadła, to zanim wybierzesz się na zakupy przeprowadź research. Przede wszystkim wyznacz sobie kwotę jaką jesteś w stanie przeznaczyć na pierścionek u jubilera, dzięki temu będziesz wiedzieć w jakich przedziałach cenowych szukać. Pamiętaj również, że cena nie jest najważniejsza, ale warto, żeby wybrać trwałą biżuterie, ponieważ Twoja wybranka będzie nosić ją codziennie. Znając już swoje możliwości finansowe, możesz przejść dalej, zwróć uwagę przede wszystkim na kilka elementów.

1. Styl: zastanów się jaką biżuterię nosi Twoja ukochana, czy jest ona prosta i elegancka, czy wręcz przeciwnie bardzo ozdobna. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się pierścionek ze średniej wielkości kamieniem jubilerskim (np. cyrkonią lub diamentem), bez dodatkowych zdobień. Natomiast w drugim przypadku postaw na kolorowy kamień – rubin, topaz, szafir, szmaragd, otoczony dodatkowo drobnymi kamieniami.

2. Tworzywo oraz próba: do wyboru masz srebro – znacznie tańsze, ale też niechętnie wybierane w tym celu albo złoto (żółte, różowe lub białe) i to właśnie ono jest częściej wybierane przez mężczyzn. W przypadku srebrnych pierścionków próba powinna wynosi 925, natomiast złotych 585 (określana też jako 14 karat). Jubilerzy mogą też zaproponować pierścionki w próbie 333 i 375 ale nie każda pani będzie zadowolona z takiego wyboru. Warto zwrócić również uwagę na kolor wybranego złota, dobrze, jeśli będzie ono w odcieniu zbliżonym do obrączek, które wspólnie kupicie w przyszłości.

3. Rozmiar: pamiętaj, że większość złotników przy zakupie pierścionka daje pewien okres czasu, w którym możesz wymienić rozmiar na inny. Jednak, aby uniknąć stresu przed zakupem sprawdź jaką średnicę ma biżuteria Twojej ukochanej. Pod jej nieobecność możesz także zabrać ze sobą jeden z jej pierścionków do sklepu i w ten sposób wybrać pasujący rozmiar. Niektórzy pomysłowi panowie korzystają z dyskretnej pomocy siostry lub przyjaciółki ukochanej.

Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się pomocne i znajdziesz idealną biżuterię zaręczynową dla swojej ukochanej.

Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać o radę jubilera, a także zabrać ze sobą przyjaciela, który na pewno chętnie Ci doradzi w wyborze.